Bhut Jolokia, extrémně pálivé chilli papričky - semena čili papriček - 10 ks

60,48 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Paprička přezdívaná „přízrak“ byla vyšlechtěna v Indii a bývala donedávna považována za nejpálivější chilli papričku světa. Dosahuje pálivosti až 1 000 000 SHU, což bývá příliš i na neojtrlejší konzumenty chilli. Lze ji pohodlně pěstovat za oknem či ve skleníku. Během zrání mění svou barvu od zelené, přes žlutou až po sytě červenou. Nejvyšší pálivost získají plody po 120 dní zrání na rostlině.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena namočte na 12-24 hodin do vody. Poté vyséváme cca 2-5 mm pod povrch pěstebního substrátu. Doporučujeme například použít kokosový substrát nebo tzv. Jiffy – pěstební tablety, které umožňují udržet půdu během klíčení neustále vlhkou, ne přemokřenou. Umístěte na svétlé místo a udržujte vlhkost a teplotu 25 - 32 °C. Vyklíčí během několika týdnů.

Pěstování

Pro dosažení nejvyšší pálivosti papriček je třeba zajistit zrání na teplém místě (optimum 22 -25 °C) po dobu čtyř měsíců. Ideální je skleník, postačí ale i okno na jih během letních měsíců. Zálivka pravidelná, pro pěstování použijte běžný pěstitelský substrát, který občasně přihnojujte. V květináči ji můžeme pěstovat i několik let, přezimovat by měla v pokojové teplotě. Při pěstování v teple domova nezřídka plodí i dvakrát ročně.

Rostlina dorůstá v závislosti na velikosti květináče kolem jednoho metru a má asi sedmicentimetrové, jemně vrásčité plody. 

POZOR: Pamatujte, že tato paprička dosahuje na stupnici pálivosti více než 1 milion Scovilleho pálivých jednotek (SHU)! Pro srovnání, papričky Jalapeňos mají pálivost pouze okolo 5 000 SHU. V žádném případě by ji neměly konzumovat děti. Jedná opravdu o VELICE pálivou odrůdu. Paprička má velmi tenké stěny a při kontaktu s pokožkou může dojít k velmi silnému podráždění. Stejně tak se vyhýbejte kontaktu s očima – tato paprička se používá při výrobě pepřového spreje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: