BHUT JOLOKHIA WHITE - SEMENA CHILLI PAPRIČEK 5 KS (1 001 304 SHU)

80,64 Kč
Skladem (14 ks)
Možnosti doručení

Rostlina původně pochází z indické oblasti Assam a je přirozeně vzniklým hybridem dvou druhů Capsicum chinense a Capsicum frutescens. Tento kultivar dosahuje pálivosti okolo 1 milionu SHU.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podlouhlé papričky Bhut Jolokhia dozrávají ze zelené do krémově bílé barvy a mají mimořádně ovocnou chuť. Při pěstování vyžadují hodně tepla a zároveň mají papriky velmi dlouhou dobu zrání, což znamená, že od zasazení semen do sklizně plodů uplyne přibližně 160 dní. Při manipulaci s těmito chilli papričkami byste měli vždy používat jednorázové rukavice.

Péče: Teplota klíčení se pohybuje mezi 22 °C a 28 °C (doba klíčení: 8-21 dní); doporučuje se proto použít skleník a vyhřívací podložku. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech. Protože rostliny mají obzvláště dlouhou dobu zrání, doporučuje se pěstovat je v květináči, abyste mohli rostlinu snadno přenést dovnitř, když teplota přes den klesne pod 12 °C, a umožnit tak dozrání všech plodů. Chcete-li rostlinu uchovat přes zimu, seřízněte ji po sklizni o 20 cm a umístěte na světlé místo, kde je alespoň 15 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: