BAZALKA PIŽMOVÁ (BASILICUM POLYSTACHYON) - SEMENA BAZALKY - 0,05G (CCA 50 KS)

89,61 Kč
Skladem (20 ks)
Možnosti doručení

Bazalka pižmová je vzácná léčebně významná rostlina v severní a východní části Indie a sporadicky rozšířená v několika státech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bazalka pižmová se používá vnitřně jako čaj a zevně v odvaru jako pleťová voda. Někteří lidé vnitřní užívání netolerují a v ústech se jim tvoří vřídky. Rozdrcené listy se v Indonésii používají jako sedativum a k úlevě od bolestivých výronů a končetin. Odvar se používá při epilepsii, bušení srdce, neuralgii, nervových bolestech hlavy, nervozitě po porodu, revmatismu a křečích. Ve východní Africe se čerstvé kořeny žvýkají proti kašli nebo se vaří s jídlem, aby se snížila plynatost. V Keni se nálev z plodů užívá při porodu v případě opožděného porodu. Nomádi v Keni spalují rostlinu uvnitř hrnců na mléko, aby mléko příjemně vonělo. Ve východní Africe se rostlina pálí v interiérech jako repelent proti komárům a hadům. V Nigérii se listy používají k ochucení jídla a jako sedativum. V Ghaně se listová nať vmáčkne dětem do nosních dírek, aby vyvolala kýchání a léčila bolest hlavy.

Jakmile se semenáčky B. polystachyon ujmou, rychle rostou. Když rostliny dosáhnou výšky asi 40 cm, začíná se větvit. B. polystachyon má mělké kořeny.

O fytochemii nebo farmakologii B. polystachyon je známo jen velmi málo.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: