ANONA NACHOVÁ - SONJAKA (ANNONA PURPUREA) - SEMENA ANONY - 3 KS

84 Kč
Skladem (11 ks)
Možnosti doručení

Strom jehož plody jsou vejčité, kulovité a až 20 cm dlouhé. Povrch chlupatý, červenohnědý a hustě pokrytý kuželovitými trny. Dužnina je za zralosti oranžová, šťavnatě vláknitá, měkká a chutí připomíná mango. Semena jsou jedovatá. Pochází z jižního Mexika a Střední Ameriky. Mimo areál přirozeného výskytu se pěstuje např. na Filipínách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozmnožuje se semeny, která mají klíčivost několik měsíců, v hlíně bohaté na organické látky s přídavkem písku nebo perlitu, udržované ve vlhku, při teplotě 22-24 °C; klíčení probíhá po 3-4 týdnech a první kvetení od pátého, šestého roku věku. Druh málo pěstovaný pro produkci plodů, které jsou méně kvalitní než u jiných druhů Annona, občas se využívá pro husté a dekorativní listy jako okrasný a stínový strom v parcích a zahradách. Miluje slunné stanoviště a teplé a vlhké podnebí, její pěstování je proto omezeno na tropické a subtropické pásmo, kde se přizpůsobuje nejrůznějším půdám, pokud jsou odvodněné, protože nesnáší stagnaci vody.

Plody se konzumují na místě, protože jsou ve formě šťávy nebo mají chuť připomínající chuť manga; semena jsou nejedlá, protože obsahují jedovaté látky. Dřevo se používá ve venkovských stavbách a při výrobě papíru. Všechny části rostliny, které se již využívají v tradiční medicíně, obsahují několik biologicky aktivních látek, které mají mimořádný význam v různých oblastech medicíny; semena, rozmělněná na prášek, se používají jako insekticidy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: