AGÁVOVEC ČTYŘÚHELNÍKOVÝ (DASYLIRION QUADRANGULATUM) - SEMENA AGÁVOVCE - 3 KS

40,25 Kč
Skladem (19 ks)
Možnosti doručení

Fantastický druh ze severozápadního Mexika, kde roste až do výšky přes 2600 m. Celkovým vzhledem se podobá australské trávě, i když není blízce příbuzný. Na rozdíl od jiných druhů rodu Dasylirion má úzké, šikmé, trávě podobné listy, které tvoří velkou kulovitou korunu na vrcholu silného, robustního kmene, který může dosáhnout úžasné výšky 5 m, přestože roste velmi pomalu. Krajinná rostlina pro dramatické efekty, i když je mladá, je odolná vůči suchu i značným mrazům. V pěstování je často k vidění nesprávně označovaná jako D. longissimum, ale neměla by být s tímto druhem zaměňována. D. longissimum je podobná, ale o něco menší rostlina s šedavějšími listy, která je v pěstování velmi vzácná.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klíčení ze semen:

 1. Sběr semen: Semena Dasylirion quadrangulatum můžete získat z dozrálých rostlin. Semena jsou obvykle obsažena v semenných tobolech.

 2. Příprava semen: Semena nevyžadují zvláštní přípravu. Můžete je nechat usušit na vzduchu.

 3. Příprava půdy: Připravte si květinovou nádobu nebo květinový hrníček s dobře odvodněnou půdou. Sukulenty obvykle preferují písčitou a dobře odvodněnou půdu.

 4. Sazenice: Zasaďte semena Dasylirion quadrangulatum do půdy na hloubku asi 1-2 cm. Můžete použít malé květinové hrníčky nebo kontejnery.

 5. Zalévání: Po zasazení semen zalijte půdu. Sukulenty mají rády mírné zalévání. Udržujte půdu vlhkou, ale ne přemokřenou.

 6. Teplota: Tato rostlina preferuje teplé podmínky. Ujistěte se, že semena jsou v teplotě kolem 21-29 °C.

 7. Klíčení: Klíčení semen Dasylirion quadrangulatum může trvat několik týdnů až několik měsíců. Jakmile se objeví první klíčky, můžete je přesadit do větších nádob.

Pěstování v zahradě:

 1. Místo: Umístěte Dasylirion quadrangulatum na slunné místo, kde bude vystavena přímému slunečnímu záření.

 2. Půda: Sukulenty, včetně Dasylirion quadrangulatum, preferují dobře odvodněnou písčitou půdu. Ujistěte se, že půda má dobrý odvodnění, aby se předešlo přemokření kořenů.

 3. Zalévání: V letních měsících zalévejte pravidelně, ale umožněte půdě mezi zaléváním vyschnout. V zimě snižte zalévání.

 4. Hnojení: Můžete palmu hnojit hnojivem pro sukulenty během vegetačního období.

Dasylirion quadrangulatum je atraktivní sukulentní rostlina, která může být významným dekorativním prvkem ve vaší zahradě nebo interiéru. Dodržujte vhodné podmínky pěstování a správnou péči, aby rostlina mohla růst zdravě a krásně prosperovat. V dospělosti je mrazuvzdorná do - 18°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: